List o. Ryszarda Wajdy z okazji Niedzieli Misyjnej

Drogi Ks. Janie!

Serdecznie pozdrawiam z odległych stron Papui Nowej Gwinei.

3 tygodnie temu świętowałem Dzień Niepodległości Papui Nowej Gwinei razem z dziećmi z parafii i z mojej szkoly w Wangoi gdzie posluguje, – oraz  37 lat mojego tutaj przybycia. W załączniku dołączam zdjecie z tej okazji. To juz tyle lat ale sercem ciagle jestem przy sprawach Ojczyzny, a wybory i  referendum jeszcze bardziej przyciagaja moja uwage do tego co dzieje sie w Polsce.

Kazde pokolenie musi zawalczyc o Ojczyzne – nasze wspolne Dobro, a ja choc daleko to dolaczam do Was Rodakow troska mojego serca.  Otaczam Was i sprawy Ojczyzny moja modlitwa proszac o swiatlo Ducha Swietego na wazne decyzje, i o Milosc do Ojczyzny w Waszych sercach i oddanych glosach.

    W ostatnich 6 tygodniach moj czas byl jeszcze bardziej wypełniony rożnymi zajeciami niz poprzednio, poniewaz nasz biskup byl poza diecezja a ja musialem nadzorowac funkcjonowanie spraw diecezji.

     Dzisiaj pisze i serdecznie dziekuje za przesylane dla mnie i dla naszych kaplanow tutaj pracujacych intencje Mszy Świętych z Parafii Olesno. Jest to dla nas wymierna pomoca w naszej pracy misyjnej.

Ponizej przesyłam rozpis otrzymanych intencji ze wskazaniem daty ich ofiarowania.

Wedlug zyczen ofiarodawcow, gdy intencji bylo 30 lub wiecej, to sa to takze Msze Gregorianskie.

Jeszcze raz serdecznie dziekuje i zycze Bożego Błogosławieństwa.

O. Rysiek Wajda svd