BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRZEWODNICZEK DSM

W dniu 13 maja w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej. Wzgórza wokół świątyni pokryły się błękitnym kolorem od strojów ponad dwóch tysięcy dziewcząt, które wraz z kapłanami, siostrami zakonnymi oraz rodzicami tak licznie przybyły aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Podczas mszy świętej udzielił błogosławieństwa około stu nowym przewodniczkom DSM. Po modlitwie różańcowej, w drugiej części Pielgrzymki, zgromadzone dziewczęta sławiły Pana podczas pełnych entuzjazmu i radości pieśni oraz wspólnych tańców animowanych przez Diecezjalną Kadrę.

Z naszej Parafii do posługi jako przewodniczki posłanie od Biskupa przyjęły Lena Pinas i Magdalena Jasielec. Dziewczęta, wspierane przez Siostrę Bernadettę i Księdza Proboszcza, przez cały rok uczestniczyły w specjalnym kursie w Ciężkowicach, podczas którego przygotowywały się do pełnienia tej roli. Nowe przewodniczki zobowiązały się do wytrwałej pracy w naszej Parafialnej Grupie DSM. Dziewczęca Służba Maryjna to wspaniałe miejsce do rozwoju duchowego, a także zabawy oraz nawiązywania znajomości. Nowo poświęcone przewodniczki będą prowadzić grupę dziewczynek z uśmiechem i radością.

Lena Pinas