You are currently viewing REKOLEKCJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

REKOLEKCJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

W dniach od 28 do 30 kwietnia, kandydaci do bierzmowania z klas VIII uczestniczyli pod opieką pani Bernadety Bąby, pani Moniki Wojtyto oraz księdza Grzegorza Kowalskiego w trzydniowych rekolekcjach w Gródku nad Dunajcem. Rekolekcje prowadził dla nas ksiądz Tomasz Rąpała.


Po przyjeździe i wspólnym posiłku, zostaliśmy wprowadzeni w rekolekcje przez księdza Rekolekcjonistę. Podczas wspólnej wieczornej modlitwy odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne i adorowaliśmy Krzyż Chrystusa – znak naszego Zbawienia.


Dzień drugi zaczęliśmy od porannej modlitwy w kaplicy. Był to dzień spowiedzi. Wzięliśmy udział w Nabożeństwie pokutnym oraz zrobiliśmy rachunek sumienia. Od godziny 9:15 była możliwość wyspowiadania się. Niebawem, o godzinie 10:30, rozpoczęła się Msza Święta. Popołudniu wzięliśmy udział w rejsie statkiem. Każdy chętnie podziwiał widoki. Na zaporze nad Dunajcem mogliśmy jeszcze przez chwilę nacieszyć się panoramą tego miejsca. Wieczorem wszyscy spotkaliśmy się w auli, aby obejrzeć z zainteresowaniem film pt. ,,Chleb z nieba”. Po filmie, już ostatni raz tego dnia spotkaliśmy się w kaplicy na adoracji Pana Jezusa.


Ostatniego dnia rekolekcji przedstawialiśmy scenki biblijne, które przygotowywaliśmy przez poprzednie dni. Rekolekcje zakończyliśmy Mszą Świętą. Po obiedzie ruszyliśmy w podróż powrotną w kierunku naszej miejscowości. Zadowoleni, bezpieczni i z czystym sercem, wróciliśmy do Olesna. Tam czekali na nas rodzice.


Te trzy dni jak najbardziej pozwoliły nam przygotować się do sakramentu bierzmowania. Był to czas nie tylko modlitwy i przybliżania się do Pana Boga, ale i wspólnych spotkań i zabaw. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten czas modlitwy i wspólnej integracji.

 

Martyna Musiał, uczennica klasy VIIIa