You are currently viewing CHCEMY ZROBIĆ KROK DALEJ

CHCEMY ZROBIĆ KROK DALEJ

BEATA MALEC-SUWARA /FOTO GOŚĆ

Parafia Olesno przygotowuje się do rozpoczęcia 33-dniowych rekolekcji zawierzenia się św. Józefowi.

 

Rok temu 110 osób z parafii Olesno odprawiło 33-dniowe rekolekcje oddania się Matce Bożej i Jej się zawierzyło. Akt ten zostanie tu ponowiony 25 marca. – Chcemy też zrobić krok dalej i 30 marca rozpoczniemy w naszej parafii czas przygotowania do zawierzenia się św. Józefowi, które nastąpi 1 maja – tłumaczy proboszcz w Oleśnie ks. Jan Panek, który nie ma wątpliwości, że na naszych oczach toczy się dzisiaj duchowa walka o małżeństwa i rodziny, które potrzebują wsparcia.

 

Oporą dla rodzin ma być św. Józef, którego przez 33 dni uczestnicy rekolekcji będą odkrywać dzięki materiałom zawartym w książce „Konsekracja św. Józefowi”, a w każdą środę będą spotkać się na wspólnej formacji i modlitwie w kościele. Pokłosiem rekolekcji ma być wprowadzona na stałe modlitwa za rodziny zanoszona do św. Józefa podczas środowej nowenny.

 

Na czym będą polegać te rekolekcje i jaką siłą i oparciem może być dla małżeństw i rodzin ten milczący wojownik – oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, a zarazem patron XXI wieku – tłumaczył podczas każdej Mszy św. w minioną niedzielę swoim parafianom ks. Jan Panek.

 

– Ci, którzy oddali się Matce Bożej, dziś patrzą inaczej na wiele rzeczy, na to, czego doświadczają, co ich spotyka. Odczuwają spokój i opiekę Maryi. To jest błogosławiony czas – przekonuje kapłan, widząc też, jak wiele osób w parafii poszukuje pogłębionej relacji z Bogiem.

 

Okazją ku temu mają być rekolekcje odprawiane w domach indywidualnie, ale są one – jak zauważa kapłan – jedną z wielu propozycji do odnowienia w sobie życia duchowego, życia w bliskości z Bogiem, oddawania Jemu swoich trudów i spraw. Temu także służą pierwszoczwartkowe całodobowe adoracje Najświętszego Sakramentu w tej parafii, Różaniec rodziców za dzieci, Rowerowe Jerycho i wiele innych inicjatyw.