PODZIĘKOWANIE DLA KLUBU POLONIJNEMU OLESNO I DĄBRÓWKI BREŃSKIE

Jako proboszcz parafii Olesno pragnę podziękować Klubowi Polonijnemu Parafii Olesno i Dąbrówki Breńskie za hojny dar złożony na rzecz kaplicy w Podborzu-1000 $ i kościół w Oleśnie -3000 $. W kaplicy w Podborzu w roku 2022 odnowiliśmy elewację zewnętrzną, wymieniliśmy okna i wykonaliśmy nowe nagłośnienie kaplicy. Wartość prac wyniosła 76 tys zł. W kościele w Oleśnie zrealizowaliśmy 4 etap odnowienia elewacji zewnętrznej kościoła –wartość prac 276 tys zł. Ponadto wokół ogrodzenia montujemy kapliczki różańcowe. Jest ich 20 i 1 ufundowała pewna rodzina z Chicago. Bóg zapłać. Wszystkie kapliczki zostały już ufundowane przez Parafian i ich wartość wyniosła 86 tys zł.

Bardzo dziękuję naszym Parafianom w Chicago i w USA za Waszą pamięć i wielką życzliwość dla rodzinnej parafii. W tym roku pożegnaliśmy kilku Parafian na cmentarzu w Oleśnie z Chicago i Nowego Jorku. Zawsze o Was pamiętamy, modlimy się za Was. W tym roku odwiedził Was o. Ryszard Wajda, z Podborza którego też wspieramy w Jego pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Wszystkim naszym Parafianom na amerykańskiej ziemi życzymy błogosławieństwa, Bożego, opieki Matki Bożej i naszej Patronki św. Katarzyny. W przyszłym roku 25 czerwca będziemy dziękować P. Bogu za 22 lata prac konserwatorskich przy naszym kościele.

Serdecznie pozdrawiam

Z Panem Bogiem

Ks. Jan Panek, proboszcz

Specjalne pozdrowienia dla ks. Piotra Gnoińskiego, proboszcza parafii i kapelana Klubu Olesno i Dąbrówki Breńskie. Dziękujemy za piękną pracę i świadectwo umiłowania rodzinnej parafii. Szczęść Boże!