You are currently viewing Droga Krzyżowa szlakiem bł. Karoliny

Droga Krzyżowa szlakiem bł. Karoliny

W ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w dniu 18 maja pojechaliśmy do Zabawy na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Drogę krzyżową prowadziła wspólnota Sychar. Podczas drogi krzyżowej modliliśmy się koronką do Bożego miłosierdzia i ludzie czytali swoje świadectwa. W trakcie drogi krzyżowej modliliśmy się za wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz za tych, którzy już w tym roku ten sakrament przyjęli. Podczas każdej stacji czytana była biografia Błogosławionej Karoliny Kózkówny, a pod koniec była śpiewana litania loretańska. Dzięki tej drodze krzyżowej poznałam życiorys Błogosławionej Karoliny i to, że za czystość duchową oddała swoje życie. Bł. Karolina jest dla nas wzorem i pokazuje nam młodym, w jaki sposób postępować.

Anna Furgał, uczennica klasy 7a