You are currently viewing Paczka dla Ukrainy

Paczka dla Ukrainy

Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia.
Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej diecezji przez różnego rodzaju organizacje i wspólnoty parafialne na czele z Parafialnym Zespołem Caritas oraz przez osoby prywatne, które zechcą samodzielnie włączyć się w tę akcję.


Caritas przygotowała kartony o wymiarach 52x40x30, które w najbliższym czasie zostaną dostarczone do parafii. Opracowała także listę produktów, według której należy przygotować paczkę
Uwaga: paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości i dołączeniu specjalnego listu dla ukraińskiej rodziny, pracownik lub wolontariusz parafialnej Caritas.

Nasza parafia chce przygotować 15 takich paczek