You are currently viewing WIZYTACJA KANONICZNA –  19-20 LUTEGO 2022

WIZYTACJA KANONICZNA – 19-20 LUTEGO 2022

W sobotę i niedzielę 19 i 20 lutego nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Wizytacja przewidziana w prawie kanonicznym, to spotkanie z Pasterzem diecezji, który jako następca apostołów, jako fundament i znak jedności Kościoła diecezjalnego, odwiedza parafię, by wspólnie z wiernymi przeżywać radość chrześcijańskiej wiary, aby ją umocnić, by zapoznać się sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, katechetycznego, duszpasterskiego i administracyjno-gospodarczego. Wizytacja pasterska jest jakby duszą i objawieniem istoty biskupiego posługiwania, czyli znakiem obecności Pana, który odwiedza swój lud, przynosząc mu pokój” (por. Pastores gregis, nr 46).

PROGRAM WIZYTACJI

SOBOTA (19.02)

godz. 16.00 – przyjazd ks. Biskupa.
godz. 17.00 – powitanie Bpa przed kościołem, wprowadzenie do świątyni, modlitwy na rozpoczęcie, sprawozdanie ks. proboszcza z życia parafii, powitanie przez przedstawicieli parafii. Msza św. pod przewodnictwem bpa diecezjalnego z udzielaniem sakramentu bierzmowania

NIEDZIELA (20.02)

 

godz. 7.oo – zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, Róże Rodziców

Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych

godz. 8.oo – kaplica w Podborzu
godz. 9.oo – zapraszamy dzieci szkolne i młodzież

Po mszy św. spotkanie z ministrantami, lektorami, DSM, Grupa Apostolska

godz. 11.oo – rodziny z dziećmi przedszkolnymi, do I Komunii św. i pozostałymi

Po mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego

godz. 15.oo – zakończenie wizytacji