You are currently viewing PRZYGOTOWANIA DO UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

PRZYGOTOWANIA DO UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Za kilka dni będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych, gdy oddajemy cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas przemożną opieką. Przygotujmy się odpowiednio na ten czas.

Sprawy duchowe

W każdym dniu od godz. 17.oo. okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i przed I piątkiem listopada. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej jest konieczny, aby zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

Wypominki
Wpisując dusze zmarłych, wypisujmy na odpowiednich kartkach. Roczne na kartach całorocznych, a jednorazowe na kartkach listopadowych.

Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub podczas Mszy św. na tacę

1 listopad – Uroczystość Wszystkich Świętych

Do południa porządek nabożeństw bez zmian. Po południu o godz. 14-tej procesja z kościoła na cmentarz i Msza św. na cmentarzu. W przypadku złej pogody Msza św. Będzie odprawiona w kościele.

O godz. 19.oo na cmentarzu młodzież parafii poprowadzi  Koronkę do Miłosierdzia Bożego za wszystkich zmarłych parafian.

2 listopad – Dzień Zaduszny

czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.3o, 9.oo i 16.oo i 18.oo. Poświęcimy czas na odwiedzanie cmentarza i modlitwy za duszami zmarłych.

Przez całą oktawę będziemy odmawiać różaniec za zmarłych wraz z wypominkami o godz. 17.3o

Sprawy porządkowe

Coraz więcej osób przybywa na nasz cmentarz parafialny by uporządkować groby swoich bliskich. 

Apel do wszystkich porządkujących groby najbliższych!!! Ponieważ są trudności z odbiorem mieszanych śmieci z cmentarza, prosimy, aby uschłe liście, kwiaty, trawę i zieleninę, składać na osobne miejsca. Proponujemy, aby szkło, sztuczne kwiaty, plastik po wypalonych zniczach, zabierać do swoich domów i tam je składać do segregowanych worków, tak jak jest to już na wielu cmentarzach w całej Polsce.

Przypominamy, że wszystkie prace budowlane przy pomnikach i nagrobkach powinny być wcześniej uzgodnione i trzeba na nie uzyskać pozwolenie.