You are currently viewing SYSTEM ŚWIEC WOTYWNYCH ST. KILLIANS W NASZEJ PARAFII

SYSTEM ŚWIEC WOTYWNYCH ST. KILLIANS W NASZEJ PARAFII

Rozważamy umieszczenie w naszym kościele świecznika ofiarnego St. Killians.

System Świec Wotywnych St. Killians zapewnia naturalne światło świec, równocześnie dbając o bezpieczeństwo, czystość i środowisko. Świece St. Killians są produkowane z najwyższej jakości parafiny, dzięki temu spalające się świece nie kopcą i nie generują sadzy, nie powodując zniszczeń we wnętrzu kościoła.

Świece palą się w szklanych kloszach, po spalonej świecy nie ma odpadów w postaci pojemniczków z tworzywa sztucznego czy metalu, pozostaje czyste miejsce gotowe do przyjęcia nowej świecy, natomiast pozostałości parafiny poddawane są recyklingowi. 

Świeczniki St. Killians sprawdziły się i są stosowane w wielu kościołach, np. na Jasnej Górze i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a w naszym regionie w Sanktuarium w Zabawie, w Tarnowskiej Katedrze oraz w sąsiednich parafiach z naszego dekanatu (Dąbrówki Breńskie, Dąbrowa Tarnowska, Nieczajna).

Świecę wotywną zapala się na świeczniku jako gest towarzyszący naszej modlitwie i nawiedzeniu kościoła.