You are currently viewing SZLAKIEM MĘCZEŃSTWA BŁ. KAROLINY

SZLAKIEM MĘCZEŃSTWA BŁ. KAROLINY

01

Zdjęcie 1 z 4

 

Dnia 18.04.2021 o godzinie 15:00 odbyła się Droga Krzyżowa, Drogą Światła w Zabawie. Szliśmy męczeńskim szlakiem Błogosławionej Karoliny. Przewodniczył ją Ksiądz Proboszcz z Kościoła i Sanktuarium w Zabawie – Zbigniew Szostak. Gdy chodziliśmy szlakami Błogosławionej Karoliny odmówiliśmy XIV stacji drogi krzyżowej. Pierwszą stację odmówiliśmy koło  gruszy pod którą Karolina nauczała dzieci ze wsi, w intencji tegorocznych bierzmowanych. Po każdej stacji zatrzymywaliśmy się przy Krzyżu. Osoby które zgłosiły się mogły opowiedzieć swoje świadectwo związane z ich uczestnictwem w comiesięcznych drogach krzyżowych w Zabawie. Ktoś powiedział takie słowa, które zapamiętałam – ,,Błogosławiona Karolina jest nazywana apostołką dobroci ponieważ nikomu nie odmówiła pomocy’’. Oraz takie zdanie – ,, Błogosławiona Karolina jest światłem, które mimo upływu czasu nie przestaje świecić dobrym przykładem”. Błogosławiona Karolina umocniła swoją drogę przez praktykę modlitwy, umocniła wiarę bliskich jej ludzi, modliła się za tych którzy się nie modlą oraz opowiadała historię świętych, by umocnić wiarę ludzi ze wsi. Po zakończonej drodze krzyżowej wróciliśmy do domów.

 

Małgorzata Pyzik

uczennica kl. 8b