You are currently viewing DROGA ŚWIATŁA – ZAPROSZENIE

DROGA ŚWIATŁA – ZAPROSZENIE

Grupa Młodzieżowa Parafii Olesno zaprasza na wyjątkowe nabożeństwo Drogi Światła, które odbędzie się w piątek, 30 kwietnia 2021 r. o godzinie 19:00 w kościele parafialnym. Droga Światła to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Podczas, gdy Droga Krzyżowa akcentuje Mękę i Śmierć Pana Jezusa, nabożeństwo Drogi Światła podkreśla nasze uczestnictwo w życiu i radości Pana Zmartwychwstałego. Polega ono na przeżywaniu 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Gdyby Droga Krzyżowa naprawdę kończyła się na stacji XIV, zatrzymując nas przy pogrzebie Pana Jezusa, rzeczywiście bylibyśmy godni politowania. Ale Jezus żyje!!! Niech fakt Zmartwychwstania Chrystusa, da nam słabym ludziom: radość, nadzieję i siłę.