You are currently viewing SAKRAMENT BIERZMOWANIA I REKOLEKCJE SZKOLNE

SAKRAMENT BIERZMOWANIA I REKOLEKCJE SZKOLNE

fot. GRZEGORZ BROŻEK /FOTO GOŚĆ

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną sakrament bierzmowania będzie udzielany w diecezji tarnowskiej po Wielkanocy

 

Uroczystości mają się odbywać w dużych kościołach z zachowaniem zasad sanitarnych – mówi ks. Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Księża dziekani, po uprzednich konsultacjach z księżmi proboszczami ustalą z biskupem – szafarzem sakramentu datę i miejsce, w którym kandydaci będą mogli przyjąć bierzmowanie. Informacje te zostaną przekazane kandydatom oraz ich rodzinom przez księży proboszczów. Wszystkich prosimy o uszanowanie zasad związanych z epidemicznymi obostrzeniami – dodaje. 

 

W tym roku szafarzami sakramentu bierzmowania będą biskup tarnowski Andrzej Jeż, bp Leszek Leszkiewicz, bp Stanisław Salaterski, abp Henryk Nowacki i bp Artur Ważny.

 

Jest też decyzja dotycząca szkolnych rekolekcji

 

Ponieważ tylko niewielka część uczniów uczy się w szkole, a większość w systemie zdalnym, w tym roku nie będą organizowane szkolne rekolekcje. Uczniowie zostaną zachęceni do udziału w rekolekcjach parafialnych.

 

Więcej informacji na stronie Wydziału Katechetycznego