You are currently viewing ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11 LUTY 2021

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11 LUTY 2021

Przyjdźcie do mnie wszyscy którzy obciążeni jesteście a ja Was pokrzepię.” (Mt. 11, 28)

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego

Z tej okazji w tym dniu od godziny 8.00 dwiedzimy osoby starsze i chore z posługą sakramentalną. Zapisy w niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii lub pod numerem telefonu 669 556 300

 

Światowy Dzień Chorego – obchodzony jest corocznie 11 lutego w liturgiczne święto Matki Bożej z Lourdes, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża. Ogólnoświatowe obchody tego Dnia odbywają się co roku w którymś z sanktuariów maryjnych na świecie.

 

ks. Jan Panek