You are currently viewing KOMUNIKAT W ZWIĄZKU ZE ŚWIĘCENIAMI BISKUPIMI NOWEGO BISKUPA POMOCNICZEGO DIECEZJI TARNOWSKIEJ

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU ZE ŚWIĘCENIAMI BISKUPIMI NOWEGO BISKUPA POMOCNICZEGO DIECEZJI TARNOWSKIEJ

Biskup tarnowski Andrzej Jeż prosi diecezjan o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej. W związku ze święceniami ks. Artura Ważnego, biskup napisał komunikat do wiernych. Będzie on czytany w kościołach w niedzielę, 24 stycznia.

Komunikat w związku ze święceniami biskupimi  nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej

 

 

Drodzy Diecezjanie!

 

W sobotę 30 stycznia br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Artura Ważnego. Uroczysta Msza święta, połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

 

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i związane z nią ograniczenia, nie będzie możliwy udział dużej grupy wiernych w uroczystości święceń. Dlatego też zachęcam do łączności za pośrednictwem Telewizji Trwam oraz diecezjalnego Radia  RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, które będą transmitować to wydarzenie.

 

Jeszcze raz proszę Was gorąco o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania.

 

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, 19 stycznia 2021 r.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej